top of page

תחזיות אסטרולוגיות מפורסמות לאירועים עולמיים


אסטרולוגיה תמיד היתה מפורסמת ביכולות חיזוי. עבור חלק מהאנשים זו יכולת מופלאה ועוצמתית. עבור היותר ספקנים אסטרולוגיה לא חוזה דבר ומעולם לא חזתה. יש מסורת ארוכה בת מאות ואלפי שנים של תחזיות אישיות וכלליות. חיזוי תמיד היה מתפקידיו של האסטרולוג. למעשה עיסוק באירועים עולמיים קדם את מה שמוכר כיום באסטרולוגיה של היחיד עם מפות לידה וכל הקשור בזה. בעולם העתיק לאסטרולוגים היתה חשיבות כיועצים בהקשר של אירועים כמו בריתות ומלחמות. כיום אסטרולוגיה של אירועי עולם מכונה Mundane Astrology. בכתיבת התחזית האסטרולוג נעזר בידע תיאורטי על משמעות הכוכבים או בזיהוי דמיון במהלכים אסטרולוגים נוכחיים להיסטוריים כדי להעיד על שינויים דרמטיים שיתרחשו בעולם.


לעתים תחזיות מגדירות את האירוע במדויק. בפעמים אחרות האסטרולוג רואה מגמה כללית ולא ניתן לדעת לאיזה כיוון תתפתח. כדי לחזות אירועים על אסטרולוג להיות ברמת ידע גבוהה שכוללת התמצאות בשיטות חיזוי. נדרש ניסיון של שנים וגם היכרות טובה עם הפוליטיקה, האקטואליה וההיסטוריה, גם אינטואיציה. נחזור לכמה מהתחזיות המרשימות ביותר מהעשורים האחרונים כדי לבדוק מה אמרו אותם האסטרולוגים ועל איזה אירוע שמיימי התבססו.ליז גרין – התפרקותה של ברית המועצות

גרין. חיבור האסטרולוגיה לפסיכולוגיית מעמקים.

ליז גרין היא אסטרולוגית אמריקאית-בריטית, פסיכולוגית וסופרת. היא מוכרת באסטרולוגיה כדמות מרכזית בפיתוח זרם האסטרולוגיה הפסיכולוגית. ב-1983 כתבה ספר שעסק בהשפעת כוכבי הלכת החיצוניים (אוראנוס, נפטון ופלוטו) על יחידים ומדינות [1]. על הספר והתחזית המפורסמת כתבה במאמר: "לפני שנים רבות העברתי סמינר עבור קרן ורקין, שבהמשך נערך והפך לספר שנקרא 'כוכבי הלכת החיצוניים ומחזורם'. כבדרך אגב, בעודי בוחנת את מפת הלידה של ברית המועצות, עשיתי תחזית עבור עתידה. זה באמת היה מעין אילתור, בגלל שלא היה לי ידע רב באותה התקופה בדקויות שיש באסטרולוגיה של אירועי עולם. התחזית התמימה למדי שלי התבססה על העובדה שפלוטו יתקרב לצמידות עם השמש של ברית המועצות בעוד שבע שנים. שמתי לב שבכל פעם שיש מעבר עוצמתי שמכה בשמש של ברית המועצות במזל עקרב, ההנהגה הסובייטית מתחלפת. במונחים של אירועי עולם, זו מסקנה ברורה ופשוטה, כי השמש במפת הלידה של מדינה מסמלת בין היתר את הנהגתה. [...] היו מעברים נוספים, למשל צמידות אוראנוס-נפטון-שבתאי שמתקרבת לונוס במפה של ברית המועצות. זה העיד על כך שהקריסה תהיה כמו נישואין שמתפרקים. תהיה התפרקות מבפנים ולא מבחוץ וכל מדינות הלוויין יבקשו להתגרש. כך אמרתי בזמנו, ולא היתה שום אינדיקציה ב-1982 לאירועים שיבואו".


ליז הדגימה שמספיקה היכרות טובה עם השפה האסטרולוגית כדי לחזות אירועי עולם ושניתן באמצעות מעברים על מפה של מדינה לראות אירוע דרמטי, אם יש בו הצטברות של כמה גורמים שמקשים על המדינה בו זמנית. בשנות השמונים הלך והחריף המיתון הכלכלי בברית המועצות. הנשיא גורבצ'וב ניסה להנהיג רפורמות נרחבות במישור הפוליטי והכלכלי כדי להחיות את המעצמה. הרפורמות לא שיפרו את מצבה שרק התדרדר. בפברואר 1990 הועדה המרכזית של המפלגה הקומוניסטית הסכימה לוותר על מונופול הכוח השלטוני שלה. מכאן החל תהליך בו מדינות באיחוד כמו אוקראינה אייזרביג'ן, ואוזבקיסטן, ליטא ואחרות הכריזו על עצמאותן, עד לסוף 1991, כשברית המועצות חדלה מלהתקיים.קריסטין סקינר – התפוצצות בועת הנדל"ן, 2008

סקינר. תובנות באסטרולוגיה פיננסית.

קריסטין היא אסטרולוגית בריטית המתמקדת בנושא הכלכלה והפיננסים. היא כתבה שלושה ספרים בנושא חיזוי מגמות כלכליות ומסחר באמצעות האסטרולוגיה. בספרה The Financial Universe, [2] (המהדורה הראשונה מ-2004) חזתה שב-2008 תתרחש חוסר יציבות בסקטור הבנקאי האמריקאי. בראיון ל-Sunday Express הסבירה שהאירוע קשור למבט בין שבתאי ואוראנוס שהיה בין 2005 ו-2011 שלא נראה כמותו מאז השפל הגדול של שנות השלושים. בנוסף לכך, השינוי במחזור של פלוטו ב-2008 [כנראה היא מתכוונת לכניסתו למזל גדי] יביא לקריסה בשוק הנדל"ן. סקינר משלבת אסטרולוגיה גאוצנטרית והליוצנטרית. היא מציינת שמהלכו של פלוטו במזל גדי תהיה תקופה בה יתרחשו שינויים מרחיקי לכת בממשל ובסקטור הבנקאי. תהליך זה ממשיך עד 2024. מזל גדי באופן טבעי משויך לנכסים ובניינים בשל הקשר שלו לכוכב שבתאי. סקינר כותבת שההנחה שהנדל"ן תמיד ימשיך לעלות תלך ותישבר עם הזמן לצד חוסר היציבות בשווקים.


קצת רקע בהקשר למשבר: בשנים שקדמו למשבר היתה תקופה של גאות כלכלית שאיפשרה מדיניות מוניטרית מרחיבה וקביעת ריביות נמוכות במשק על ידי הבנק המרכזי האמריקאי. בתקופה זו חלה עליה בצריכה הפרטית ובמחירי הנדל"ן. סטנדרטים נמוכים ללקיחת הלוואות מצד הבנקים והצעת משכנתאות בריביות נמוכות הובילו לעליה בהיקף לקיחת המשכנתאות. המשבר קרה כתוצאה מכך שכמות גדולה של לווים לקחו משכנתאות מעבר ליכולת ההחזר שלהם ולא היו מסוגלים להחזירן. בנוסף לכך החריפה את הבעיה עליה של ריבית המשכנתא שהקשתה על הלווים. במהלך תחילת שנות ה-2000 מחירי הדיור עלו באופן מהיר עד שהגיעו לשיא במחצית הראשונה של 2006, לאחר מכן ירדו בחדות עד סוף 2008. התפוצצות בועת הנדל"ן הביאה למשבר אשראי חסר תקדים, לבעיות נוספות כמו משבר הסאבפריים שהתגלגל לכדי משבר כלכלי כלל עולמי.רוברט זולר – פיגועי 11 בספטמבר

זולר. חידוש האסטרולוגיה של ימי הביניים.

רוברט זולר (1947-2020) היה אסטרולוג מלומד בלטינית ואסטרולגיה של ימי הביניים. הוא נחשב לדמות חשובה בתהליך של חידוש האסטרולוגיה הקלאסית בימינו. הוא היה חוקר, מורה וכתב ספרים בנושא. ב-2002 הוא זכה בפרס רגולוס למחקר וחדשנות באסטרולוגיה. זולר כתב את תחזיותיו בכתב עת משלו בשם נוטינוס (כיום קשה למצואו), בגליון של אוגוסט 2000 כתב: "מספטמבר אנחנו נכנסים לתקופה מסוכנת מאוד עבורינו במערב. בכתב עת קודם של נוטינוס אמרתי שמתחזק האיום על אזרחי ארה"ב וזאת במיוחד בגבול הצד המזרחי. כתבתי גם שהאיום הזה אינו קשור במיוחד לתעוזה חדשה מצד הטרוריסטים, אלא לכשירות של ארה"ב להתמודד עם אותו איום. בזמנו ציינתי זאת כהערה לא אסטרולוגית כדי להראות שהאיום אינו חמור כל כך, אבל אומר זאת שוב כפי שכתבתי בגיליון יולי של נוטינוס – אם ארה"ב לא תפסיק לנהוג כחלשה, היא תזמין אליה את הבוזזים וההרפתקנים כמו אוסאמה בין לאדן וסדאם. זו קריאת השכמה. דרך החיים וערכי התרבות שלנו הם במוקד".


באופן מוזר, מבקרים וסקפטים טענו שהתחזית הזו לא ממוקדת מספיק, או שלא ניתן להסיק ממנה על אירועי 11 בספטמבר, או שעיקר מטרתה ביקורת כלפי אמריקה. בהחלט לרוב קורה שתחזיות הן מעורפלות ולא לגמרי חופפות את האירועים בעוצמתם ובצורת התרחשותן, אך קשה להתעלם מעוצמת התחזית. זולר דייק בהקשר לאיום הנשקף לארצות הברית. הטכניקה שבאמצעותה הגיע לתחזית זו לא ברורה שכן זולר מעולם לא חשף בפני הקהילה האסטרולוגית כיצד הגיע למסקנה הזו. הוא כתב שיש קשר לליקוי החמה בשנת 1999, אך מעבר לכך לא ניתן לדעת איך הגיע לתחזית. יש מגוון גדול של שיטות חיזוי עתיקות מימי הביניים ולא ניתן לדעת באילו השתמש במקרה הזה.


בוריס כריסטוף ואנדרה ברבו – מגיפת הקורונה (COVID-19)

כריסטוף. תחזיות עם תעוזה.

בוריס כריסטוף הוא אסטרולוג מפורסם מאורוגוואי ומוכר מאוד בעולם דובר הספרדית. באפריל 2016 הוא התראיין לעיתון 'אל פאיס', בו הוא כתב הורוסקופים. [3] [4] הוא הכריז ש"בקרוב, ב-2020 תהיה עוד פנדמיה שתהיה אף גרועה יותר". בוריס הוסיף: "הבעיה שהאוכלוסיה גדולה יותר בעולם כיום אז יותר אנשים יושפעו". כריסטוף ציין שהמגיפה תיארך כשנתיים. כשנה לאחר הראיון, בוריס נפטר מסרטן הפרוסטטה בגיל 91. כריסטוף מסתמך על הצמידות של צדק ושבתאי שהתרחשה בסוף שנת 2020 במזל דלי. צמידות דומה התרחשה בזמן 'המגיפה השחורה' בשנת 1345, מגיפה קטלנית שכיסתה אזורים נרחבים באירופה ואסיה במאה ה-14 וגרמה למותם של מאות מיליוני אנשים. כמובן שבפועל מגיפת הקורונה לא התגלתה כקטלנית באותה המידה.


אסטרולוגים רבים היו מודעים להקבלה הזו וידוע שהמיקום של צמידות צדק שבתאי במזל דלי קשור למגיפות, אך נטו לחשוב שהשנה הבעייתית יותר תהיה 2020 ולכן לא חזו את תחילת המגיפה כבר ב2019. צמידויות צדק שבתאי מתרחשות אחת ל-20 שנה. באסטרולוגיה הקלאסית הן קשורות לאירועים דרמטיים שמשנים את הסדר הקיים, כולל עליה ונפילה של ממלכות או שושלות של שליטים.


ברבו. דגש על מחזוריות הפלנטות החיצוניות והמבטים בינהן.

אנדרה ברבו (1921-2019) היה אסטרולוג צרפתי שחזה את מגיפת הקורונה. ברבו עסק לעומק במחזורי פלנטות וחיזוי אירועים עולמיים. הוא פיתח תיאוריה שקושרת מחזורי פלנטות מסוימים להתפתחותן של המעצמות המובילות. למשל אמר שארה"ב קשורה למחזוריות של שבתאי-אוראנוס, אירופה למחזוריות צדק-שבתאי. ברבו כתב ב-2014 בספרו La seconde guerre mondiale : "אם אנו מתבוננים במגיפות והולכים חזרה למאה שחלפה, המשברים של 1918, 1954, 1968, 1982 הם ברורים. השפעת הספרדית של 1918, והשנה האחרונה שהוזכרה, פריצת ה AIDS. [...] ייתכן שאנחנו נמצאים בסכנה חמורה מפנדמיה ב2020-2021 עם התקבצותם של צדק, שבתאי ופלוטו שיכולה להשפיע ישירות על חוסר האיזון הזה. העובדה עומדת בעינה שהשילוב הזה יכול להעביר את השפעתו למישור האסונות הגיאופיסיים, ללא כל התחשבות בהתנהלות העסקית הבינלאומית, הטבע והחברה מושפעים ללא אבחנה. [5] הניסוח של ברבו מפותל, קשה להבנה וקשה לתרגום, אבל ההתייחסות למגיפה ברורה. ברבו מוסיף שהכאוס שנגרם מאותה הקונסטילציה מוביל גם לאסונות טבע.
דניס אלוול (1930 - 2014) עיתונאי ואסטרולוג. הוא דמות בולטת נוספת בהתפתחותה של האסטרולוגיה המודרנית במאה ה-20. הוא כתב ספר בשם "Cosmic loom" (=הנול הקוסמי) בו פירט את משנתו המפוכחת לגבי מהי אסטרולוגיה, למה באמת מסוגלת ומה אינה. בשנת 2007 קיבל את פרס צ'ארלס הארווי למצוינות באסטרולוגיה על ידי ארגון האסטרולוגים של בריטניה. אלוול התפרסם ב-1987 בעיתונות הבריטית בגלל בשל תחזית יוצאת דופן, על כך סיפר בסרט תיעודי של ערוץ 4 הבריטי : "ב-1987, כתבתי ל-P&O שנוכל לנסות למנוע אסון בסדר גודל של הטיטאניק, משום שמיקומי הכוכבים בשמים היו דומים מאוד למועד בו שקעה הטיטאניק. הם ענו וכתבו 'תודה רבה, אך לא תודה, אנחנו יכולים להתמודד עם כל בעיה שלא תבוא'. לאחר 10 ימים מהיום בו קיבלתי את תשובתם, ספינתם 'The herald of free enterprise' התהפכה. זו היתה טראומה לאומית. האסון התלכד עם ליקוי בו היו מעורבים צדק ונפטון שהעיד על בעיות הנגרמות מגלים בים".[6] באותה ההתהפכות מתו 188 איש. אלוול מתייחס לליקוי חמה שחל ב12 למרץ 1987, עם המאורות צמודים לצדק ובמבט 90 מעלות לנפטון.

Bibliography


[1] L. Greene, The Outer Planets and Their Cycles: The Astrology of the Collective, CRCS Publications, 1996.

[2] C. Skinner, The Financial Universe, EastBourne, UK: The Alpha Press, 2014.כל הזכויות שמורות – תומר סבוראי אסטרולוגיה.


Comments


bottom of page