top of page

אסטרולוגיה הוררית בעסקאות נדל"ן - דוגמא

אסטרולוגיה הוררית (Horary Astrology), היא אומנות עתיקה של מתן מענה ממוקד לשאלה באמצעות מיקומי הכוכבים. הידע עליו מבוססת תורה זו מגיע אלינו מאסטרולוגים של ימי הביניים והרנסנס כמו לילי, בונאטי סאהל ואבן-עזרא. בפגישה, האסטרולוג נשאל שאלה על נושא כלשהו. בניגוד לאסטרולוגיה המוכרת, בשיטה זו אין שימוש בפרטי הלידה. האסטרולוג מפענח את מיקומי הכוכבים ברגע שאילת השאלה ומקבל מידע על התפתחות הנושא ותוצאותיו האפשריות.


אסטרולוגיה הוררית מתאימה לנושאים פרקטיים. נושאים בהם אנו משקיעים את מירב המאמצים והכוחות וברצוננו לדעת כיצד דברים יתפתחו, מה תפקידינו בתוך הסיפור ומה מעכב או מקדם אותנו בדרך אל היעד. להלן רשימה חלקית מתוך מגוון הנושאים שקיימים במסורת: מסחר, נדל"ן, קריירה, נישואין/יחסים, משפט, הריון, בריאות, ספורט ואפילו מציאת חפצים אבודים.


דוגמא - "האם אקנה את הדירה הזאת"?

שואל השאלה רוצה לקנות דירה במרכז הארץ. השאלה נשאלת לאחר ביקור ראשון בדירה, נראה שזו דירה במצב טוב מאוד יחסית לשוק הרלוונטי, המחיר המוצע תואם את מחיר השוק, לרוב בעלי דירה כזו ינסו את מזלם במחיר גבוה יותר כך שהמחיר מעט מחשיד. שואל השאלה רוצה לדעת את הדברים הבאים: היתכנות העסקה, טיב הנכס, עליית ערך עתידית, האם יש לצפות לבעיות כלשהן בנכס עצמו, דברים שאינם נראים לעין במבט ראשוני, מידע אודות המוכר, האופי שלו וכיצד הכי טוב לתקשר איתו כדי להוציא את המיטב מהעסקה.

פרטי מפת הכוכבים - השאלה נשאלה ב-2 ליוני, 2021, שעה 17:41, ראשון לציון.


ניתוח אסטרולוגי (לבעלי רקע באסטרולוגיה)

שואל השאלה, שהוא הצד הקונה, מיוצג על ידי מאדים והירח. מאדים ממוקם במקום חלש עבורו, מזל נפילתו (סרטן). הדבר מעיד על חולשתו של שואל השאלה בהקשר לסיטואציה. בסיטואציה של עסקה חולשה זו יכולה להעיד שהוא יכול להימצא במקום נמוך בדינמיקה בין הצדדים בכל הקשור במשא ומתן. ייתכן שאינו מיומן כדי להתמודד עם הנושא או שאינו מבין עד הסוף את הסיטואציה. מאדים גם ממוקם בבית נופל (cadent), דבר זה מוסיף לחולשתו ולחוסר יכולתו לפעול בקשר למצב. מייצג הדירה שברצונו לרכוש הוא שליט בית 4 - שבתאי. שבתאי ממוקם במזל דלי כך שהוא במקום חזק, אך הוא בנסיגה ובבית נופל. הנסיגה מעידה על כך שמשהו לא לחלוטין כשורה בבית זה. בבית 4 יש 2 פלנטות נוספות והן צדק במזל דגים והירח במזל דגים. שניהם מחזקים את הערך של הדירה ומרמזים על עליית ערך עתידית. שני המייצגים החשובים ביותר במפה (שליטי בית 1 ו-4) הם בבתים נופלים. זה נתון משמעותי שמראה על רמת פעילות/אנרגיה נמוכה בעסקה.


המוכר מיוצג על ידי ונוס, שליטת בית 7. ונוס במזל סרטן, עדיין בצמידות למרקורי שהוא בנסיגה ונמצאת בבית 8. ונוס בטבעה לחה, במזל לח (סרטן) ובמבט לפלנטה לחה (צדק). לכן מדובר על מוכר חביב וחברותי, שפועל וחושב בצורה אמוציונלית וחלש בחשיבה רציונלית. המבט לצדק מראה על כך שזה בן אדם שמעוניין בטוב של שני הצדדים. כמובן שזה רק תיאור של אופיו ולא מעיד על שאר הדברים שקשורים בעסקה ולא אומר כיצד יתנהל במשא ומתן. ונוס נמצאת בבית 8 שהוא בית 2 המוסב של בית 7, לכן עיסוקו כרגע הוא בכסף של עצמו. הנסיגה של מרקורי מעידה על סיבוכים בהתנהלות הכספית שלו עם עצמו. מרקורי בנסיגה במזל תאומים, לכן מוסיף לונוס ולהתנהלות כולה דפוס של זגזגנות, עצבנות, לחץ ושינויי דעת תכופים.

הירח מתפרד ממבט רביעית עם השמש ומתכנס במבט למרקורי ומאדים בו זמנית. הירח מאוד חשוב פה גם בתור מייצג כללי כפי שהוא מתפקד במפות הורריות אך גם בשל מיקומו בבית 4. באסטרולוגיה של בימי הביניים נהוג להשתמש בטווח אחיד של 12 מעלות בדיוק עבור מבטי הירח. מבט שלישית של הירח למאדים משמש כסימן חיובי משום שמחבר בין הבית לשואל השאלה. זהו מבט שיש בו קבלה (Reception) חד צדדית. קבלה היא שיכולה להוציא את מאדים מהבוץ ולגרום לנושא לצאת לפועל. תופעה בה פלנטה בנפילתה מתקבלת קרוי בהוררי FavoUr and recompense ומעיד על שיפור מעמדה של פלנטה פגועה. אבל יש פה בעיה רצינית יותר והיא שהירח משלים את המבט למרקורי ממש רגע לפני שמשלים את המבט למאדים. זה כאילו שהירח ומאדים רוצים להיקשר ומרקורי נדחף ביניהם בהיקשרות הדדית (Mutual application). מצב זה נקרא intervention, משום שמרקורי כמו מתערב וחותך את הקשר שהירח ומאדים רוצים לעשות. מרקורי בעצם מונע מהנושא לצאת לפועל או לפחות מקשה מאוד בדרך אל היעד.


מסקנה

הדירה – הכוכבים מאששים את הרושם מהביקור הראשוני. זו דירה אכן טובה. (הכוכבים לא מציגים תיאור מוחלט ואוניברסלי אלא תמיד יתנו הערכה לטיב הנכס בהקשר של שואל השאלה וההתאמה בין הנכס לשואל, כלומר שהנכס הוא טוב עבור השואל). הדירה בעלת ערך רב וצפויה לה עליית ערך עתידית שתואמת את הציפיות של שואל השאלה. עם זאת יש חשד לפרט קטן כלשהו שאינו תקין מבנית כך שחשוב לתשאל בצורה יסודית על בעיות בדירה.


המוכר – נראה כאדם חביב, אכפתי ונחמד. יש לו מוטיבציה לפעול בצורה שבאה לקראת אחרים ולצאת טוב בלי לעשות בעיות. למרות זאת, יש תחושה כללית של תזזיתיות ותנועה באופן בו הוא חושב. חוסר יציבות מסוימת באופן קבלת ההחלטות והתבססות על רגש ולא חשיבה רציונלית יציבה. הדבר שמטריד אותו יותר מכל והעיסוק שלו הוא בכספים של עצמו. הוא מתמודד עם שינויים ושיבושים בתזרים של עצמו. לא ידוע אם באשמתו או שלא באשמתו אבל בהחלט רואים שיש בעיה כזו. הדרך הנכונה לתקשר עם מוכר כזה היא לשמור על אווירה טובה וחיובית תוך תשאול ולהתעקש על לקבל תשובות ברורות בצורה לא אגרסיבית, ולהיות מודע לכך שיש תקלות מתחת לפני השטח וחוסר שליטה.


היתכנות העיסקה – מפת הכוכבים מראה על חולשה אנרגטית, כלומר אין מספיק כוחות בתוך הסיטואציה שמניעים לידי פעולה. יש סימנים לעיכובים משמעותיים בתהליך הרכישה, כלומר גם אם כן נצליח זה יקח הרבה זמן. אם הולכים על זה, יש להתאזר בסבלנות רבה.תוצאה

השואל החל בהתקשרות מול המוכר והם הגיעו להסכמה על המחיר. טרם סיימו לדון בכל הפרטים בחוזה והמוכר ביקש להשהות את העסקה. לדבריו הוא משפר דיור וקונה דירה בפרויקט לכן רוצה להתקדם רק אחרי שסגר את העניין כדי למנוע מצב ביניים בו נשאר ללא דירה. כעבור למעלה מחודש המוכר יוצר קשר ומודיע שהוא סגור על עצמו ומוכן להתקדם בעסקה. בשלב הזה עולים סימני שאלה סביב התנהגות המוכר, הקונה מחליט להמשיך בכל מקרה ולהתקדם בעסקה. עורכי הדין של שני הצדדים מחליפים טיוטות, מגיעים להסכמות ונראה שמאוד קרובים לחתימה. המוכר מחליט לבטל את העסקה יום לפני הגעת מהנדס ושמאי להערכה מוקדמת של הדירה. לטענתו, החליט לוותר על הבית שברצונו לקנות לכן לא מתכוון למכור את הדירה.

Comments


bottom of page